Bazą lotniczą Aeroklubu Białostockiego istniejącego od lat 40 ubiegłego wieku jest lotnisko Białystok-Krywlany. W Aeroklubie działają 4 sekcje: modelarska, spadochronowa, samolotowa i szybowcowa. Najwięcej sławy przynoszą aeroklubowi rozgrywane co roku zawody szybowcowe.

Aeroklub Białostocki dysponuje wieloma samolotami i szybowcami. Wśród nich: Wilgi, Gawron, Cessna i An-2 oraz Puchacze, Bociany, Pirat oraz Cobra i inne.

Członkowie Aeroklubu wspólnie rozwijają swoje pasje, a przy tym dbają o utrzymanie dobrego stanu lotniska, z którego korzystają i udostępniają innym. Rozwój aeroklubu znacznie przyspieszył po 2005 roku i obecnie jest to jeden z najszybciej rozwijających się i najbardziej znanych aeroklubów w Polsce. Lądowisko, z którego korzysta aeroklub, nie znalazło się w wykazie lądowisk przygotowanych przez ULC pod koniec stycznia 2013. Lotnisko dysponuje 4 pasami trawiastymi, betonowy jest nieczynny ze względu na zły stan nawierzchni. Lotnisko jednak ma zostać zmodernizowane i przystosowane do obsługi lotów pasażerskich. Przygotowane są już wszystkie dokumenty, jednak proces rewitalizacji może potrwać nawet do trzech lat, a w jego efekty wątpi coraz więcej środowisk eksperckich.

Ul. Ciołkowskiego 2
15-602 Białystok
tel. 85 742 65 27

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz