Historia Aeroklubu Bielsko-Bialskiego sięga okresu dwudziestolecia międzywojennego. Aeroklub jest spadkobiercą tradycji Szkoły Lotniczej w Aleksandrowicach i dziś w jego ramach działa pięć sekcji: modelarska, samolotowa, szybowcowa, spadochronowa i mikrolotowa. Bazą aeroklubu jest lotnisko w Aleksandrowicach dysponujące trzema trawiastymi pasami o długości 480, 510 i 540 metrów. Lądowisko zostało otwarte już w 1933 roku.

Działania Aeroklubu Bielsko-Bialskiego mają na celu przede wszystkim popularyzację sportów lotniczych, utrwalanie i propagowanie wiedzy historycznej, pobudzanie do działania. Członkowie Aeroklubu dbają o swoje lotnisko, udzielając zgody na stary i lądowania także firmom zewnętrznym z wyjątkiem tych, dla których na podstawie odrębnych przepisów wprowadzony został zakaz używania lotniska.

Prowadzone są też przez Aeroklub najróżniejsze szkolenia, w których organizację finansowo włącza się samorząd województwa, dla którego działalność Aeroklubu jest ważnym elementem tworzenia kultury regionu. Działania Aeroklubu prowadzone są w taki sposób, aby szkolić w duchu wartości wniesionych przez tradycję lotniska i lotników tam stacjonujących, stąd wiele imprez organizowanych w Aleksandrowicach bazuje na materiałach źródłowych i ma temat związany z historią.

Lotnisko: 49*48’17,99*N 19*00’07,27*E

Aeroklub Bielsko-Bialski
43-300 Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 321
tel. (33) 815-18-70

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz