Aeroklub Częstochowski to stowarzyszenie zrzeszające miłośników lotnictwa i lotniarstwa z okolic Częstochowy i nie tylko. Bazą dla członów tego aeroklubu jest lotnisko Częstochowa-Rudniki.

Podstawowe cele aeroklubu to szkolenie pilotów (zarówno teoretyczne, jak tez praktyczne), a także organizacja i czynny udział w zawodach i pokazach lotniczych. Wśród członków aeroklubu można spotkać miłośników szybownictwa, paralotniarstwa, lotów samolotem, skoków spadochronowych, a także modelarstwa i technologii lotniczych.

Lotnisko, z którego korzysta Aeroklub Częstochowski, jest od 2007 roku wpisane na listę lądowisk ULC (pozycja numer 34), jako lądowisko wielofunkcyjne. Na lotnisku działają dwa pola wzlotu: zasadnicze o wymiarach 810×345 metrów oraz pomocnicze o wymiarach 2600×150 metrów. Pierwsze służy do obsługi lotów cywilnych (dzienne i nocne, VFR niekontrolowany), natomiast drugie stanowi miejsce do popisów dla motolotniarzy, paralotniarzy, modelarzy, skoczków spadochronowych, a także jako pas startowy dla szybowców (zarówno prowadzonych na wyciągarce, jak i tych holowanych za samolotem). Na polu A istnieje betonowy pas startowy o szerokości 60 metrów.

Lotnisko Rudniki
Aeroklub Częstochowski
Kościelec, ul Jana Pawła II 101
42-240 Rudniki
tel. +48 34 327-97-55

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz