Aeroklub Elbląski to grupa niemal stu pasjonatów udzielających się w kilku sekcjach: szybowcowej, samolotowej, spadochronowej, mikrolotowej oraz modelarskiej. Najliczniejszą i najbardziej utytułowaną jest ta pierwsza. Aeroklub dysponuje sprawdzonymi, cenionymi maszynami, między innymi Puchaczami, Cobrą, Bocianem, Juniorami i Cessnami, a także nowoczesnymi akcesoriami dla lotników i lotniarzy.

Główne cele aeroklubu to oczywiście popularyzacja sportów lotniczych, a także czynny udział oraz organizacja zawodów i pokazów, na których często to właśnie elbląscy piloci zdobywają najcenniejsze nagrody.

Aeroklub Elbląski korzysta z lotniska, które nie posiada statusu lądowiska. Wyznaczone są na nim dwa pasy, z czego jeden, dłuższy, nie jest używany. Czynny jest pas o wymiarach 600×100 metrów na kierunku 10/28. Fakt, że lotnisko nie jest lądowiskiem, nie przeszkadza członkom klubu, aczkolwiek w pewien sposób ogranicza rodzaj prowadzonej przez Aeroklub Elbląski działalności. Na tym lotnisku nie można bowiem prowadzić szkoleń praktycznych, natomiast w zakresie szkoleń teoretycznych pilotów turystycznych i szybowcowych Elbląg działa cały czas prężnie.

Aeroklub Elbląski
ul. Lotnicza 8b, Elbląg
tel. 55 233 44 10

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz