Aeroklub Gliwice to prężnie działające stowarzyszenie miłośników awiacji w każdym jej przejawie. Najsilniej rozbudowana jest sekcja szybowcowa i to jej członkowie dla aeroklubu przywożą z różnych części kraju najwięcej medali i wyróżnień.

Celem istnienia stowarzyszenia jest dostarczanie rozrywki i popularyzacja sportów lotniczych. Wszystko organizowane jest profesjonalnie, aeroklub dysponuje dobrej klasy sprzętem i akcesoriami, choć lotnisko, z którego korzysta nie ma statusu lądowiska (dane na 31.01.2013r).

Lotnisko aeroklubu dysponuje dwoma pasami: krótszym, 600×400 metrów na kierunku 10/28 oraz dłuższym 770×400 na kierunku 08/26. Nawierzchnia obu pasów jest trawiasta. Lotnisko, po wcześniejszym zgłoszeniu, może zostać przygotowane do lotów nocnych (światła litery T wskazującej kierunek podejścia i światła przenośne). Przylatujące samoloty do wielkości L410 mogą hangarować przy lotnisku, a piloci wszystkich mogą skorzystać z oferty pobliskiej kawiarenki. Na lotnisku jest możliwość dokonania drobnych napraw przedstartowych i zatankowania (Avgas 100LL)

Aeroklub Gliwicki to zgrana drużyna profesjonalistów, którzy ze swojej pasji potrafią czerpać niczym niezmąconą przyjemność.

Aeroklub Gliwicki
Gliwice lotnisko
44-100 Gliwice
tel. +48 32 2301592

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz