Aeroklub Kujawski oficjalnie zaczął funkcjonowanie w 1933 roku. Jak większość podobnych instytucji, inspirację czerpał z działań Ligi Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwgazowej i podobnie jak inne aerokluby, po wojnie przeszedł wiele istotnych zmian.

Inowrocławski aeroklub jest wychowawcą wielu znakomitych pilotów- zarówno tych z kart historii, jak i mistrzów ostatnich zawodów. Obecnie przy aeroklubie działa 5 sekcji: modelarska, spadochronowa, paralotniowa, szybowcowa i samolotowa. Każda z nich ma inną historię i odnosi własne sukcesy, ale cieszą się z nich wszyscy.

Macierzyste lotnisko aeroklubu mieści się w Inowrocławiu przy ulicy Toruńskiej. Dysponuje ono trzema pasami szerokości 100 metrów każdy oraz długościach 760, 690 i 390 metrów. Wszystkie pasy ustawione są na kierunku 14/32. Przynajmniej kilkanaście razy do roku lotnisko jest miejscem, gdzie odbywają się zawody szeroko rozumianego lotnictwa dla amatorów i zawodowców prawie w każdym wieku: od mistrzostw modeli po profesjonalne pokazy lotnicze. Nad lotniskiem ruch może też wynikać z bliskości wojskowego czynnego lotniska Inowrocław – Latkowo, na którym stacjonuje kilka kluczy różnych modeli śmigłowców bojowych.

ul.Toruńska 160
Inowrocław, 88-100
tel 52 357 32 28

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz