Aeroklub Lubelski jest spadkobiercą tradycji lotniczej przekazywanej od 1927 roku. Dziś jego członkowie mogą realizować się aż w sześciu sekcjach: szybowcowej, samolotowej, spadochronowej, balonowej, modelarskiej oraz mikrolotowej. W każdej z nich zrzeszeni są pasjonaci i znawcy tematu, zarówno starzy wyjadacze, jak też adepci trudnych sztuk lotniczych. Działalność aeroklubu wspiera także LPR i służby agrotechniczne, a ekipa oraz lotnisko aeroklubu mogą służyć także pilotom z zewnątrz.

Lotniskiem macierzystym lubelskiego aeroklubu jest Radawiec. Nie jest ono wpisane na listę lądowisk, ale ze swoim kilometrowym, dobrze utrzymanym trawiastym lotniskiem (droga startowa ma szerokość 100 metrów) uchodzi za jedno z najlepiej utrzymanych lotnisk. To właśnie przy nim znajduje się baza LPR, a także Zakład Usług Agrolotniczych.

Najbardziej znanym spośród przedsięwzięć organizowanych przez Aeroklub Lubelski są Lubelskie Zimowe Zawody Samolotowe, których tradycja sięga 1931 roku, a obecnie są współorganizowane przez lubelski i świdnicki aeroklub. Co prawda w historii zawodów nastąpiło kilka przerw, ale do dziś ściągają one amatorów lotnictwa nie tylko z najbliższej okolicy.

Aeroklub Lubelski w Radawcu
21-030 Motycz, lotnisko Radawiec
Telefon: +48 (81) 503 07 90

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz