Aeroklub Ostrowski to organizacja zrzeszająca przede wszystkim miłośników szybownictwa, ale przy aeroklubie działa też sekcja modelarska o bardzo bogatej tradycji. Aeroklub Ostrowski znany jest z doskonałych szkoleń szybowcowych, a także szerokiej oferty produkcyjno usługowej. Można tu między innymi zamówić dowolnej długości przewody, w tym komplety do najbardziej znanych samolotów praktycznie od ręki.

Ostrowski aeroklub działa także prężnie, organizując festyny i zawody, w których zresztą wystawia silne reprezentacje. Dzięki takim działaniom możliwa jest promocja sportów lotniczych.

Miejscem, gdzie ćwiczą piloci z Ostrowa, jest lotnisko w Michałkowie. Utworzone ono zostało w latach 50 i od tamtego czasu kilkakrotnie poprawiano jego stan. Obecnie dysponuje pasem startowym o długości 900 i szerokości operacyjnej 100 metrów. Od 2005 snute są plany utworzenia betonowego pasa oraz przekształcenia lotniska w lokalny port lotniczy dla lotów krajowych, jednak do tej pory (31.01.2013r) lotnisko Ostrów Wielkopolski-Michałkowo nie jest nawet wpisany na listę lądowisk prowadzoną przez ULC, więc widać, że wizja ta nie jest realizowana z należytą starannością.

Aeroklub Ostrowski
Lotnisko Michałków
63-400 Ostrów Wielkopolski
skr. Pocztowa 126
+48 62 735 20 23

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz