Aeroklub Północnego Mazowsza z siedzibą w Przasnyszu jest stowarzyszeniem prowadzącym kursy pilotów samolotowych i szybowcowych. Jest to instytucja przede wszystkim szkoleniowa, jakkolwiek organizuje także konkursy, zawody i inne imprezy lotnicze. Jest to jeden z najmłodszych aeroklubów, który własne lotnisko otrzymał zaledwie kilka lat temu. Niemniej jednak już sierakowscy instruktorzy wyrobili sobie opinię doskonale przygotowujących na wszelkie nieprzewidziane wypadki.

Domem lotników z Aeroklubu Północnego Mazowsza jest lotnisko w Sierakowie. Ma ono główny pas trawiasty. Jest długość to 800 metrów, a szerokość 60 metrów. Droga położona jest na kierunku 115/295. Stan darni jest dobry, choć lotnisko z początku maiło drobne problemy techniczne. Dziś jednak bez problemu można tu wylądować, a choć okolica nie jest szczególnie urozmaicona, warto tu zajrzeć choćby po to, aby skorzystać z jednego z najwygodniejszych i najrówniejszych pasów w Polsce. Poza pasem głównym działają dwa pasy pomocnicze dłuższe niż główny o sto metrów.

Aeroklub liczy na to, że lotnisko znajdzie także swoje zastosowania biznesowe. Poza ofertą usługową aeroklub oferuje także dostęp do lotniska dla firm, które zdecydują się funkcjonować w pobliskiej Przasnyskiej Strefie Gospodarczej.

AEROKLUB PÓŁNOCNEGO MAZOWSZA
SIERAKOWO 56
06-300 PRZASNYSZ
tel. 883 993 001

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz