Aeroklub Poznański czerpie z tradycji lotniczych zapoczątkowanych tuż po I Wojnie Światowej. Jako Aeroklub Poznański istnieje od 1945 roku. Ma też bardzo rozbudowaną ofertę: począwszy od szkoleń spadochronowych, szybowcowych i samolotowych (także na maszynach ultralekkich), przez organizacje pikników i festynów, aż po wykonywanie zdjęć lotniczych oraz patrolowanie linii przesyłowych. Aeroklub Poznański słynie z doskonałych szkoleń, przygotowujących do bezpiecznego i elastycznego pilotażu.

Na co dzień członkowie klubu korzystają z lotniska Poznań-Kobylnica na terenie gminy Swarzędz. Inna nazwa lotniska to Ligowiec wzięła się ona od nazwy pobliskiej stacji kolejowej. Pas startowy lotniska ma wymiary 700×100 metrów, poza tym urządzono specjalną płytę do startów modeli. Główny pas ma nawierzchnię trawiastą, ma nietypowy kształt trójkąta ograniczonego z dwóch stron zelektryfikowanymi liniami kolejowymi.

Jak większość lotnisk sportowych w Polsce, także Kobylnica jest lotniskiem z okresu II Wojny Światowej, później zmodernizowanym. Przy lotnisku można tankować benzynę Avgas 100LL, hangarować samolot albo zakotwiczyć go na płycie. Lotnisko jest dość wymagające dla niewprawnych pilotów.

Aeroklub Poznański im. Wandy Modlibowskiej
62-006 Lotnisko Kobylnica
tel +48 (61) 8780725

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzji

Incoming search terms:

  • aeroklub poznanski


Brak komentarzy.

Zostaw komentarz