Aeroklub Suwalski był jednym z kilku aeroklubów na ternie województwa Podlaskiego. W otoczeniu lasów i jezior dysponował jednym z bardziej urokliwych lotnisk w kraju. Z trzema sekcjami nie miał jednak zbyt wielu członków, dlatego w 2010 roku, po 24 latach funkcjonowania zakończył działalność i został wykreślony z KRS. Obecnie szkolenia na lotnisku w Suwałkach prowadzi Suwalska Szkoła Lotnicza, która jednak nie jest spadkobiercą tradycji aeroklubu, choć korzysta oczywiście z doświadczenia i po części też infrastruktury odkupionej od aeroklubu.

Lotnisko, które było bazą Aeroklubu Suwalskiego, a na którym obecnie szkolenia prowadzi Suwalska Szkoła Lotnicza to niewielkie sportowe lotnisko z polem wzlotów o wielkości 640×100 metrów. Pas zapasowy ma tę samą szerokość i długość 400 metrów. Oba mają nawierzchnię trawiastą, dobrze utrzymaną, mogą z niej korzystać także prywatne jednostki.

Bogata oferta szkoleń SSL sprawia, że nad lotniskiem prawie zawsze jest ruch, choć nie jest wielki- jest to jednak jedyne lotnisko w regionie, ponieważ w pobliżu nie ma nawet baz wojskowych, w związku z czym można korzystać z praktycznie całej dostępnej przestrzeni powietrznej.

Suwalska Szkoła Lotnicza
ul. kpt M. Wojczyńskiego 1
Suwałki, 16-400
Tel: +48 87 444 84 44

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzji2 Responses to "Aeroklub Suwalski"

  1. Pozdrowienia dla redaktora :P

  2. admin

    Poprawione ;)

Zostaw komentarz