Aeroklub w Mielcu swoje początki bierze jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Wprawdzie jako organizacja jest instytucją dużo młodszą, jednak właśnie owe początki stanowią nadal bodziec do rozwoju i realizacji swoich pasji dla członków klubu. Początkowo aeroklub był ściśle związany z zakładami lotniczymi w Mielcu, a i dziś jest to cenny partner lotników.

W Aeroklubie w Mielcu działa kilka sekcji, w tym ta, która mielecki aeroklub najmocniej wyróżnia, czyli historii lotnictwa w regionie.

Jednym z największych powodów do dumy dla mieleckiego aeroklubu jest jego lotnisko. Zlokalizowane w Mielcu lotnisko (niefigurujące jednak w spisie lądowisk) ma dwa pasy startowe o asfaltowo-betonowej nawierzchni i długości 2500 metrów oraz 670 metrów, a do tego trzeci, trawiasty pas (610×100 metrów). Lotnisko posiada sprawny system APV-I oraz sprawną bezkierunkową radiolatarnię. Lotnisko jest formalnie własnością PZL Mielec, a na nim funkcjonuje również dodatkowe przejście graniczne. W planach jest także uruchomienie lotów rozkładowych samolotem typu STOL do Warszawy, jednak od 2005 roku w tym kierunku nie zrobiono wiele, niemniej jednak lotnisko nawet teraz przyjmuje niewielkie samoloty.

Aeroklub Mielecki
im. Braci Działowskich
ul. Kosmonautów-Lotnisko
39-300 Mielec
tel. (017) 788 76 95

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz