Aeroklub Włocławek jest spadkobiercą tradycji lotniczych od okresu Dwudziestolecia Międzywojennego. Przez ten czas aeroklub doczekał się wielu wyśmienitych pilotów, twórców historii polskiej awiacji. Jednocześnie cały czas przyciąga młodych adeptów lotnictwa, którzy treningami próbują zdobyć umiejętności mistrzów. W ciągu ostatniej dekady Aeroklub Włocławski zorganizował kilkadziesiąt dużych imprez, pikników, festynów i pokazów: od wystaw fotograficznych dokumentujących historię lotnictwa, po mistrzostwa polski modeli i zawody międzynarodowe.

Lotnisko aeroklubu, Włocławek-Kruszyn, położone około 10 kilometrów od centrum Włocławka, dysponuje dwoma trawiastymi pasami startowymi. Dłuższy, na kierunku 087/267 o długości 1000 metrów i krótszy, 177/357 o długości 600 metrów, kilkanaście razy do roku stają się areną mniejszych imprez lotniczych, w tym mistrzostw latawców, które przyciągają niemal tak samo dużo widzów, jak zawody lotnicze.

Lotnisko jest w dobrym stanie, co wynika zarówno z dbałości o jego stan techniczny, jak też i tego, że jest lotniskiem stosunkowo nowym (oczywiście jak na średnią wieku polskich lotnisk)- wybudowane zostało w latach 60 ubiegłego wieku.

Lotnisko Kruszyn
87-853 KRUSZYN
Tel. (54)235 54 44

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz