Aeroklub Ziemi Lubuskiej działa od 1957 roku, jest więc jednym z najmłodszych aeroklubów w Polsce. W ramach aeroklubu działa kilka sekcji: spadochronowa, paralotniowa swobodna, motolotniowa, modelarska, szybowcowa i samolotowa. Prawdziwą wizytówką i niemal symbolem aeroklubu jest jedyna polska grupa akrobatyczna, znana zresztą na całym świecie, a mianowicie Żelazny, która z lotniskiem w Przylepie związana jest od 2000 roku. Aeroklub jest znany z wysokiej jakości szkoleń oraz doskonałych pilotów.

Przylep- zielonogórskie lotnisko klubu, zlokalizowane około 4km od centrum Zielonej Góry, ma trawiasty pas startowy o długości 880 i szerokości 100 metrów na kierunku 06/24. Choć jest typowym lotniskiem sportowym, działa przy nim stacja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz oddział Straży Granicznej. Stan lotniska jest bardzo dobry-;darń jest przeglądana i regularnie koszona, w razie potrzeby uzupełniane są ubytki.

Każdego roku na lotnisku organizowanych jest kilkadziesiąt imprez różnej skali i rangi. W zawodach lotniczych dla amatorów i zawodowców bierze udział olbrzymia rzesza ludzi, a jeszcze większa przygląda się podniebnym zmaganiom jednostek, począwszy od latawców, na większych samolotach skończywszy.

Skokowa 18
66-015 Przylep
68 321 30 10

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz