Stowarzyszenie lotnictwa sportowo-turystycznego Aeroklub Płock ma bardzo szeroko zarysowaną charakterystykę działalności. Skupia ono pasjonatów szybownictwa, modelarstwa, sportów samolotowych, paralotniowych, lotniowych, mikrolotowych, a także baloniarzy, skoczków spadochronowych, a nawet konstruktorów lotniczych. W tych wszystkich dziedzinach prowadzone są szkolenia i treningi. Aeroklub Płocki jest organizatorem gigantycznej liczby festynów, pikników i pokazów oraz konkursów.

Większość imprez i treningów odbywa się na lotnisku w Płocku. Przy lotnisku tym działa jedna z baz LPR. Jest to lotnisko niefigurujące w ewidencji lądowisk, ale jego trawiasty pas o długości niespełna 700 metrów jest bardzo dobrze utrzymany.

Jest to lotnisko dość wiekowe, istnieją jednak plany jego rozbudowy. Niestety obecnie entuzjazmu pasjonatów lotnictwa nie podziela Komisja Europejska, która na ten projekt, podobnie jak na wiele podobnych, nie przyznała dofinansowania. Z tego powodu lotnisko nadal funkcjonuje jedynie jako wyłącznie sportowe i plany jego modernizacji zostały odłożone na bliżej nieokreśloną przyszłość, choć z nich zupełnie nie zrezygnowano.

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej,
ul. Bielska 60 skr. poczt. 46,
09-400 Płock
Tel.+48 24 366 35 34

Twoja ocena

Ocena 2.9 Oceniono 14 razyBrak komentarzy.

Zostaw komentarz