Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Avia powstał w 1988 roku, ma więc spora historię, jak na klub modelarski. Nie jest to bynajmniej klub, gdzie przychodzi się składać modele. To sport, pasja i hobby, a każdy model ma historię i swoją opowieść. Zresztą modeli nie skleja się tylko po to, aby były, ale po to, aby wnosiły się w powietrze. Robią to.

Miejscem, gdzie swoimi zabawkami bawią się członkowie klubu Avia, jest wydzielony specjalnie dla nich pas na tarnowskim lotnisku. Ma on trawiastą utwardzoną nawierzchnię i wielkość 50×10 metrów, ale modelarze mogą korzystać z większej przestrzeni. Dzięki temu mają optymalne warunki do testowania swoich modeli. Każdego roku odbywają się tutaj też różnego rodzaju zawody. Zazwyczaj nie mają one wielkiej rangi, żadne też nie są cykliczne, natomiast zabawy i rywalizacji przy nich tyle, co przy konkursach o najwyższy laur świata. Ostatecznie przecież to połaszenie konstrukcji i latania, dwóch rzeczy, które dla członków Avia Tarnów są prawie całym życiem.

Klub modelarski współpracuje z innymi podobnymi instytucjami, dzieli się doświadczeniami i zaraża pasją, dlatego cały czas przyciąga nowych maniaków modelarstwa lotniczego.

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzji

Incoming search terms:

  • areoklub warszawa


Brak komentarzy.

Zostaw komentarz