Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji to instytucja działająca w otoczeniu biznesu. Poza wsparciem nowych projektów biznesowych, bardzo ważnym elementem działalności Parku jest działalność wspierająca lotnictwo.

BPT dysponuje własnym pasem startowym dostępnym przez całą dobę (VFR) o nośności 5700 kg. Lotnisko zlokalizowane jest w Kaniowie, zapewnia możliwość hangarowania, a także dostępność paliwa i benzyny lotniczej. Na lotnisku istnieje możliwość prowadzenia praktycznych szkoleń pilotów, bo od 2009 roku lotnisko wpisane jest do ewidencji lądowisk ULC (pozycja 50). Lądowisko dysponuje pasem asfaltobetonowym o długości 700 i szerokości 24 metrów. Status lądowiska określony został jako wielofunkcyjne.

Bielski Park Technologiczny korzysta z lądowiska w celach biznesowych i szkoleniowych, dopuszczalne jest korzystanie z pasa przez jednostki prywatne, przy czym operacje w porze nocnej muszą być wcześniej uzgodnione z zarządzającym lotniskiem, a światła do lądowania uruchamia się na kwadrans z powietrza (3-5 minut przed dolotem).

To lądowisko jest jednym z nielicznych prywatnych, ogólnodostępnych lądowisk o wysokim standardzie nawierzchni pasa.

Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji Sp. z o.o.
ul. Nad Wisłą 1
43-502 Czechowice-Dziedzice
wieża: +48 32 750 82 34

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz