Chrcynno

Chrcynno to niewielkie lotnisko położone w gminie Nasielsk, około 5 kilometrów od centrum i niespełna 50 kilometrów od Warszawy. Jest ono własnością Aeroklubu Warszawskiego. Na terenie lotniska działają trzy wyciągarki (w tym jedna o dwóch bębnach). Loty na holu wysokim. Teren jest oceniany jako prosty, a to ze względu na niewielką ilość lasów i praktycznie brak wzniesień i przeszkód.

Choć lotnisko posiada pas betonowy, jego stan techniczny nie pozwala na wykorzystanie, w efekcie czego do dyspozycji pozostają tylko dwa pasy trawiaste na kierunkach 10/28 oraz 15/33. Najczęściej z lotniska korzystają skoczkowie spadochronowi, motolotniarze oraz paralotniarze, rzadko piloci szybowców.

Aeroklub Warszawski dysponuje także niewielkim budynkiem przy lotnisku oraz udostępnianym bezpłatnie mini-polem namiotowym. Lotnisko w Chrcynnie jest od 2012 roku wpisane do ewidencji lądowisk pod numerem 123, a jego przeznaczenie jest opisane jako wielofunkcyjne. To pozwala na wykonywanie z tego lotniska pełnych szkoleń dla pilotów- w tym także kursów praktycznych, co stanowi jedno z najważniejszych działań Aeroklubu Warszawskiego. Jest to zarazem jedno z kilku lotnisk stanowiących bazy dla członków tego stowarzyszenia.

AEROKLUB WARSZAWSKI

ul. Księżycowa 1

01-934 Warszawa

tel: (22) 834-93-35

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzji

Incoming search terms:

  • lotnisko chrcynno pod nasielskiem
  • lotnisko Nasielsk


Brak komentarzy.

Zostaw komentarz