Kamieńsk- Orla Góra to lotnisko przemysłowe zlokalizowane w Kamieńsku (powiat radomszczański, województwo łódzkie). Nie ma statusu lądowiska (dane na dzień 31.01.2013), choć do lipca 2012 w spisie figurowało. Lotnisko dysponuje pojedynczym pasem asfaltobetonowym na kierunku 09/27. Nawierzchnia lotniska nie jest w idealnym stanie, ale nadaje się do okazjonalnych startów i lądowań. Długość drogi startowej wynosi 1000 metrów, szerokość pasa 45 metrów. Wszelkie operacje lotnicze w Kamieńsku przeprowadza się na wyłączne własne ryzyko.

Lotnisko obecnie jest zamknięte dla ruchu, choć sporadycznie lądują na nim prywatne samoloty. Użytkownicy chcący dostać się na teren lotniska mogą mieć z tym problem, ponieważ teren jest strzeżony 24 godziny na dobę, a właściciel nie wydaje zgody na użytkowanie pasa.

Brak jest informacji na temat chęci rewitalizacji pasa, choć zainteresowanie pilotów i aeroklubów nie jest zerowe. Po części fakt odebrania statusu lądowiska oraz zamknięcia lotniska dla ruchu wynika na pewno z tragicznego wypadku, jaki miał miejsce na lotnisku w kwietniu 2012 (dwie osoby zginęły podczas lądowania maszyny). Jest uważane za jedno z najbardziej perspektywicznych lotnisk, gdyby tylko znalazła się wola jego przywrócenia do życia.

Współrzędne: N51°13’32.3″ E19°25’14.7″;
Jerzy Orłowski +48 604123400;

Twoja ocena

Ocena 5 Oceniono 1 razyBrak komentarzy.

Zostaw komentarz