Lotnisko Warszawa Babice jest własnością MSWiA i ma charakter wielofunkcyjny. Położone jest około 10km od centrum Warszawy. Główny pas startowy leży na kierunku 10/28 i ma wymiary 1300×90 metrów. Droga zapasowa to pas trawiasty na kierunku 10/28 o wymiarach 1000×150 metrów. Główna droga startowa jest pozostałością po dłuższym pasie dawnego lotniska wojskowego.

Na lotnisku wyznaczony jest fragment należący do LPR i będący lądowiskiem z numerem 90 od 2011 roku. Poza tym z lotniska korzystają także członkowie Aeroklubu Warszawskiego. Nawierzchnia betonowego pasa nie jest w idealnym stanie, ale nadaje się do operacji mniejszych jednostek i zapewnia niezbędne minimum bezpieczeństwa. Lotnisko to stało się także polem wielu imprez masowych, w tym koncertów Madonny, ACDC oraz areną festiwalu Sonisphere.

Lotnisko ma dość kontrowersyjną procedurę kręgu nadlotniskowego stworzoną po to, aby załagodzić konflikt między władzami lotniska a mieszkańcami okolicznych budynków, którzy uskarżali się na hałas lotniskowy. Łącznie użytkowników lotniska jest 14 (głównie większe firmy), ale tylko część z nich korzysta z pasa startowego. Warszawa Babice nie jest szczególnie popularnym lotniskiem wśród pilotów sportowych i turystycznych.

Centrum Usług Logistycznych
„Lotnisko Warszawa – Babice”
01-476 WARSZAWA
ul. Gen. Bryg. Sylwestra Kaliskiego 57
Afis: 0-22 685 53 69

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz