Historia tego lotniska sięga okresu przedwojennego, kiedy to funkcjonowała tu Pomorska Szkoła Szybowcowa Ligi Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwgazowej. W czasie wojny swoich pilotów kształciła tu Luftwaffe, a w latach 50 szkołę przejęło polskie Wojsko Ludowe. Jednocześnie do lat 90 korzystały z niego także samoloty cywilne.

Obecnie lotnisko posiada status lądowiska (wpis z 2007 roku pod numerem ewidencyjnym 35). Jest to lotnisko prywatne należące do gospodarstwa agroturystycznego. Główną atrakcją mogą być skoki spadochronowe z 4000 metrów oraz loty szybowcowe- właściciele lotniska postanowili wykorzystać jego historię i na niej właśnie oprzeć funkcjonowanie lądowiska.

Lotnisko jest uruchamiane na życzenie, w przeciwnym razie korzystanie tylko jak przy lądowaniu w terenie przygodnym. Pas główny lotniska ma wymiary 500×50 metrów, pomocniczy 400×50, oba mają nawierzchnię trawiastą z kępami wrzosów nieutrudniającymi użytkowania. Nośność nawierzchni do 5700kg. W promieniu 3 km od lądowiska brak jest jakichkolwiek przeszkód terenowych, z wyjątkiem 3 masztów z przekaźnikami komórkowymi (maksymalna wysokość 70m, odległość około 2 km od ARP). Przy lotnisku nie działa stacja paliw lotniczych.

adres EPKO Lądowisko Korne:
Korne 172, 83-407 Łubiana
tel. 58 680 44 53

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz