Lotnisko Opole-Kamień Śląski jest prywatnym lotniskiem funkcjonującym przy hotelu Aviator. Nie jest wpisane do ewidencji lądowisk, ale jest lotniskiem zadbanym i dobrze utrzymanym. Ma status innego miejsca przeznaczonego do startów i lądowań według ewidencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Teren lotniska jest zamknięty i strzeżony, obsłużone mogą zostać tylko te loty, które zostaną zgłoszone przynajmniej na jedną dobę przed przylotem.

Radio na lotnisku działa tylko przy aktywności TRA, możliwość stałego utrzymania łączności po uzgodnieniu z zarządzającym.

Droga startowa lotniska w Kamieniu Śląskim leży na kierunku 11/29 i jest wykonana z asfaltobetonu. Wymiary pasa startowego to 2500×60 metrów.

Jeszcze kilka lat temu, zamiarem lokalnych władz było przekształcenie lotniska w międzynarodowy port lotniczy, jednak projekt ten nigdy nie wszedł w fazę realizacji. Obecnie lotnisko jest wykorzystywane do celów szkoleniowych, na jego płycie organizowane są festyny, a pas startowy służy jako teren do doskonalenia technik jazdy, wyścigów samochodowych oraz okazjonalnych lądowań prywatnych samolotów. Od jesieni 2012 przy lotnisku istnieje strefa spadochronowa.

Lotnisko Kamień Śląski Sp. z o.o.
ul. Lotnicza 5-7
47-325 Kamień Śląski
tel: 77 40 88 130

Twoja ocena

Ocena 5 Oceniono 1 razyBrak komentarzy.

Zostaw komentarz