Modlin jest portem lotniczym, który został otwarty i zamknięty w 2012 roku. Co prawda jego zamknięcie dla ruchu jest jedynie czasowe, termin otwarcia nie jest pewny. Wybudowane za ponad 300 milionów złotych na terenie dawnej bazy wojskowej lotnisko jest oceniane jako jedna z najbardziej nietrafionych inwestycji ostatnich lat.

Niekorzystne położenie i brak systemu ILS sprawia, że nawet w okresie funkcjonowania Modlin nie jest w stanie funkcjonować zgodnie z planem i zyskał już przydomek „lotniska mgieł”. Obecne problemy w funkcjonowaniu lotniska biorą się z niezgodnego z normą wykonania pasa startowego.

Docelowo lotnisko w Modlinie ma stać się lotniskiem przewoźników realizujących niskokosztowe połączenia do Warszawy. Droga startowa lotniska ma długość 2500 metrów i szerokość 60 metrów. Oznakowanie stanowią światła podejścia I kategorii oraz światła krawędziowe i progowe.

Problemem Modlina jest też niekompletne oznakowanie dróg dojazdowych, które miało zostać naprawione zaraz po otwarciu lotniska (wtedy brak było jakiegokolwiek oznakowania), ale zadanie to do dziś nie zostało w 100% zrealizowane, choć najważniejsze drogi dojazdowe doczekały się już właściwego oznakowania.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o.
ul. gen. Wiktora Thommee 1a
05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
+48 22 346 43 60

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz