Port Lotniczy Sochaczew był jedną z lokalizacji konkurencyjnych względem Modlina w czasie wyłaniania miejsca na kolejne lotnisko dla tanich linii lotniczych. Z powodów pozamerytorycznych z planów przekształcenia bazy wojskowej w Sochaczewie na lotnisko cywilne nic nie wyszło (ostatni oficjalny komunikat spółki dotyczący postępowań przetargowych datowany jest na 2007 rok).

Port lotniczy co prawda utworzono, lotnisko dysponuje 2500 metrowym pasem startowym z asfaltobetonu, ale na dzień 31.01.2013 nie figuruje w spisie lądowisk prowadzonym przez ULC, więc wykonywanie rozkładowych lotów jest niemożliwe. W związku z tym na lotnisku lądują jedynie prywatne maszyny.

Lotnisko w Sochaczewie marnuje się. Jako sportowe nie realizuje w pełni swojego potencjału, brakuje natomiast środków i potrzeby tworzenia kolejnego w okolicy międzynarodowego portu lotniczego. Władze powiatowe i wojewódzkie, które są właścicielami terenu pod niedoszły port lotniczy, nie przekształciły go też w sprawnie funkcjonujące lotnisko sportowe, z którego chętnie skorzystałaby większa ilość prywatnych osób oraz, być może, któryś z aeroklubów. Pomimo doskonałego przygotowania i poważnych atutów, Sochaczew jest symbolem zmarnowanej szansy na dobre lotnisko.

GPS Lotniska: 52°11′55″N 20°17′23″E

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz