Lotnisko Sobienie Szlacheckie to prywatne lądowisko oznaczone numerem ewidencyjnym 30 i wpisane do rejestru już w 2006 roku. Położone jest kilkanaście kilometrów na południowy wschód od Góry Kalwarii. Jest to jedno z najbardziej kompleksowych centrów szkolenia pilotów. Można tu odbyć następujące szkolenia: pilota turystycznego, zawodowego, lotu na samolotach wielosilnikowych, według przepisów IFR, w załodze wieloosobowej, jet familiarisation oraz pilota maszyn ultralekkich.

Lądowisko jest udostępniane pilotom po wcześniejszym kontakcie z zarządzającym lotniskiem. Ma dobrej jakości pas trawiasty o długości 900 metrów oraz drogę betonową w budowie. Jest to lotnisko łatwe i przyjemne, a na miejscu istnieje możliwość hangarowania, wykonania drobnych napraw przedstartowych oraz zakotwiczenia maszyny. Piloci, którzy korzystali z tego lotniska, chwalą sobie profesjonalne przygotowanie i dobrą obsługę naziemną lotów.

Ponieważ lotnisko jest wykorzystywane przez cały czas do celów szkoleniowych, zwykle w jego przestrzeni ruch jest dosyć spory. Właściciel lotniska dysponuje również symulatorami lotów i jest certyfikowanym przewoźnikiem lotniczym.

Tel.0603955655

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz