Stowarzyszenie Lotnicze w Bornem Sulinowie działa pod nadzorem starostwa w Szczecinku. Jednym ze statutowych celów organizacji jest odbudowa lotniska do celów ratunkowych, turystycznych i sportowych. Poza tym Stowarzyszenie Lotnicze zajmuje się propagowaniem wiedzy i sportu lotniczego, głównie wśród młodzieży. Stowarzyszenie zostało powołane do życia jako instytucja, która będzie szkoliła, organizowała imprezy lotnicze, a także tworzyła pewien ruch społeczny.

Finansowanie Stowarzyszenia jest dość skromne, dlatego działa ono napędzane głównie pasją i zaangażowaniem członków. Bardzo ważne jest, że podejmowana jest współpraca z sąsiadami zza Odry, dzięki czemu statutowe cele są realizowane wspólnymi siłami i znacznie lepiej i szybciej.

Podstawowym obszarem zainteresowania praktycznego Stowarzyszenia Lotniczego w Bornem Sulinowie jest lotniarstwo. Do tego zresztą najlepiej nadaje się, póki co, tutejsze lotnisko z pasem długości 235 i szerokością zaledwie 15 metrów o asfaltobetonowej nawierzchni. Jej stan nie jest idealny, ale mogą z drogi korzystać również niewielkie, lekkie maszyny sportowe, z czego korzystają nie tylko członkowie Stowarzyszenia.

STOWARZYSZENIE LOTNICZE
ul. Szpitalna 1
78-449 Borne Sulinowo
tel. +48 692 131420

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz