Lotniska w Babimoście jest lokalnym portem, z którego odbywa się ruch krajowy na trasie Zielona Góra- Warszawa. Przewoźnikiem, który świadczy usługi na lotnisku, jest Sprint Air.

Lotnisko dysponuje pełną nowoczesną infrastrukturą. Pas startowy o betonowej nawierzchni ma wymiary 2500 na 60 metrów, co zapewnia możliwość operowania dla zdecydowanej większości współczesnych samolotów pasażerskich. Pas startowy i podejście są oświetlone krzyżem i krzyżem uproszczonym, na ścieżce także system wizualny PAPI. Lotnisko dysponuje 6 płytami postojowymi, na głównej jest 10 miejsc dla samolotów B-737.

Lotnisko ma VI kategorię zabezpieczenia przeciwpożarowego, wyposażone jest w nowoczesny sprzęt utrzymania zimowego oraz przyportową stację paliw wraz ze sprzętem do tankowania. Godziny pracy portu są ściśle uzależnione od rozkładu lotów, lotnisko nie jest otwarte całodobowo. W godzinach otwarcia działa przy porcie oddział straży granicznej, obiekty są chronione cała dobę, a terminal osiąga przepustowość 150 tysięcy osób rocznie.

Lotnisko w Zielonej Górze – Babimoście ma być regionalnym portem lotniczym i obsługiwać przede wszystkim loty krajowe. To, czego brakuje do rozbudowy oferty to fundusze na promocję.

Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost
Skr. Pocztowa 4
66-110 Babimost
tel. +48 68 351 23 00

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzjiBrak komentarzy.

Zostaw komentarz