Parking Lotnisko Kraków BaliceLiczba rezerwacji ogółem: 37584


Cena od:
Brak
Rezerwacja:
691-384-161
Parking Darko
Średnia ocena:


Orange Parking
Średnia ocena:


Parking Błękitny
Średnia ocena:


Parking Tina
Średnia ocena:


Port lotniczy Kraków Balice jest drugim pod względem wielkości obsługiwanych strumieni pasażerskich lotniskiem w kraju. Dla portu największym rywalem nie jest jednak warszawskie Okęcie, ale położony bardzo blisko port w Pyrzowicach. Każdego roku w Krakowie ląduje lub odlatuje stąd przeszło 3,5 miliona pasażerów, a w przyszłości lotniska ma obsługiwać trzy razy większy ruch. Jeśli jednak sądzić po ilości obecnie dostępnych miejsc parkingowych, nie będzie to łatwe.

Parking lotniskowy w Balicach jest podzielony na sektory przeznaczone dla kierowców odlatujących z konkretnego terminalu. W Krakowie działają dwa terminale- krajowy i międzynarodowy, natomiast na parkingu dodatkowo wyznaczona jest strefa postojowa Kiss&Fly. Maksymalna długość postoju w strefie Kiss&Fly to dwie minuty. Pozostawienia samochodu na dłużej jest zabronione ze względów bezpieczeństwa. Druga strefa, czyli parking godzinowy jest przeznaczony głównie dla pasażerów i osób odbierających pasażerów lotów obsługiwanych w terminalu T1. Za postój do pięciu minut płaci się złotówkę, do 10 minut- 2 złote, a następnie 5 złotych za każdy rozpoczęty kwadrans. Dostępny jest także parking wielopoziomowy, jednak tutaj minimalna długość postoju to 15 minut z opłatą 8 złotych za godzinę, 49 złotych za dobę do dwóch tygodni i 10 złotych za dobę powyżej 14 dnia. Abonament miesięczny kosztuje niecałe 250 złotych. Przy terminalu T2 została wyznaczona strefa Kiss&Fly z dopuszczalnym postojem do 2 minut. Postój na parkingu publicznym jest płatny, jeśli trwa dłużej niż 5 minut, a następnie po 8 złotych za każdą rozpoczętą godzinę.

Cenniki lotniska w Balicach są dość skomplikowane, ewenementem jest też przyporządkowanie parkingów do konkretnych terminali, czego nie ma w żadnym innym mieście. Powoduje to niejaki chaos, zwłaszcza wśród osób, które po terenie lotniska poruszają się po raz pierwszy.

Parkingi prywatne w Balicach

Wybór prywatnych parkingów przy krakowskim lotnisku jest dość skromny, natomiast są to wszystko parkingi średniej wielkości, więc łącznie oferują dość dużą liczbę miejsc. Zaletą jest na pewno to, że wszystkie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, więc dojazd nie trwa długo. Oczywiście transfer na lotnisko i później z lotniska na parking wliczony jest w cenę postoju. Do korzystania z prywatnych parkingów skłaniają przede wszystkim ceny, które są zdecydowanie niższe niż te na parkingu lotniskowym. Ponieważ lotniskowy parking w Balicach stosuje dość prostą zasadę naliczania opłat, które dodatkowo są wysokie, prywatne parkingi oferujące bardziej elastyczne cenniki zyskują wyraźną przewagę, jeśli chodzi o koszt.

Bezpieczeństwo na parkingu prywatnym

Parkingi przy lotnisku w Balicach są dobrze zabezpieczone. Wszystkie są ogrodzone i monitorowane oraz całodobowo chronione. Wprawdzie parkingi lotniskowe również są bezpieczne, ale za tę samą cenę na prywatnym otrzymuje się podobny poziom bezpieczeństwa, a czasem nawet wyższy, i to na dużo dłuższy czas. Atutem wybranych parkingów prywatnych przy porcie lotniczym im. Jana Pawła II jest zdecydowanie ubezpieczenie, które pokrywa między innymi uszkodzenie pojazdu przez opady gradu lub w wypadku pożaru. Jest to zakres ubezpieczenia szerszy niż w przypadku parkingu lotniskowego.

Ceny parkingów prywatnych Kraków Balice

Parkingi prywatne w Balicach korzystają z bardziej elastycznych cenników niż akredytowany parking lotniskowy. Dla kierowców oznacza to więcej okazji do oszczędności, a przy tym do zachowania wymaganego poziomu bezpieczeństwa.

Za postój do 7 dni płaci się przeciętnie 15-30 złotych za dobę, postój tygodniowy to średnio koszt 50-90 złotych, natomiast za miejsce parkingowe na miesiąc koszt wyniesie około 160 złotych. Jeśli do tego dodać abonament miesięczny tańszy o 100 złotych niż na parkingu lotniskowym, korzyść robi się jeszcze wyraźniejsza. Oczywiście stali klienci mogą negocjować ceny postoju, a właściciele parkingów dość często wprowadzają czasowe promocje, więc parkowanie może być jeszcze tańsze. W cenie postoju wliczony jest transfer na lotnisko.

Tutaj należy zwrócić jeszcze uwagę na to, że to właśnie krakowskie parkingi stosują najbardziej zróżnicowany w kraju system pobierania opłat- od gotówki po wymaganą przedpłatę, dlatego wybierając parking, należy koniecznie najpierw sprawdzić i upewnić się, kiedy i ile dokładnie trzeba będzie zapłacić za postój.

Parking prywatny czy lotniskowy

Niewiele argumentów przemawia za skorzystaniem z parkingu lotniskowego. Ma on jednak swoje zalety- przede wszystkim jest bliżej terminalu, co samo w sobie jest atutem, ponieważ nawet darmowy transfer zajmuje dodatkowe parę minut, a tutaj jest się od razu praktycznie na miejscu. Jednocześnie najbliższy parking prywatny znajduje się 150 metrów od terminalu, więc transfer nie jest nawet potrzebny. Na parkingu lotniskowym wygodnie się płaci- co kawałek znajduje się automat kasowy, w którym można opłacić postój. Problemem jest jednak wysokość tej opłaty. Parkingi prywatne niekiedy przyjmują opłaty w czasie rzeczywistym od razu po dokonaniu rezerwacji, więc rezerwując miejsce, od razu się płaci i nawet nie trzeba szukać automatu. Do tego ceny są niższe. Poziom bezpieczeństwa jest wszędzie bardzo podobny i trudno na jego podstawie rozstrzygać.

Parkingów mało, miejsc sporo

W odróżnieniu od wielu różnych lotnisk, krakowskie Balice mają dość ubogą sieć parkingów prywatnych- jest ich jedynie kilka, co może dziwić, jeśli wziąć pod uwagę wielkość portu. Jednocześnie jednak nie ma tutaj parkingów kameralnych: wszystkie są średniej wielkości bądź całkiem spore, dlatego w sumie miejsc parkingowych nie brakuje. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że w sezonie wakacyjnym z Krakowa odlatuje duża liczba samolotów czarterowych, a to oznacza również tłok na parkingach.

Większość parkingów prywatnych znajduje się w odległości kilkuset metrów od zabudowań portu lotniczego, więc dotarcie na miejsce samochodem transferowym trwa maksymalnie kilka minut; na drogach dojazdowych ruch zawsze odbywa się płynnie.

Cennik prosty przeciwko złożonemu

Zarządcy parkingu lotniskowego w Krakowie Balicach postawili na prosty cennik, jednocześnie komplikując ofertę i przypisując strefy postojowe „na sztywno” do każdego z dwóch terminali. W ten sposób udało się co prawda uniknąć problemów logistycznych, zwłaszcza że na terenie parkingu działa nowoczesny system tablic świetlnych informujących o kierunkach ruchu, natomiast taka konstrukcja cennika sprawia, że korzystanie z parkingu lotniskowego jest w wielu przypadkach zupełnie nieopłacalne.

Parkingi prywatne są bardziej elastyczne i tańsze niż parking lotniskowy, natomiast oczywistą wadą jest konieczność transferu. Dolegliwość ta jest łagodzona przez transfery realizowane na bieżąco, więc klienci nie muszą czekać na samochód transferowy, a po prostu wsiadają do czekającego pojazdu. Transfer z lotniska odbywa się po informacji telefonicznej i w ciągu kilku minut jest się ponownie na parkingu.

Największe wady parkingów w Balicach

Największą wadą wszystkich parkingów- i lotniskowego, i prywatnych- jest lokalizacja w Balicach. Ta miejscowość od wielu lat nie może doczekać się systemu komunikacyjnego z prawdziwego zdarzenia, który połączyłby centrum Krakowa (około 10 kilometrów od lotniska), z portem lotniczym. Ruch na drogach dojazdowych, nawet jeśli płynny, często jest bardzo powolny. Na trasie dojazdowej parking-lotnisko jest już w porządku, również z autostrady Katowice-Kraków można zjechać dość wygodnie, natomiast podróż z centrum Krakowa może być naprawdę uciążliwa i na to nie poradzą nic ani władze portu, ani właściciele prywatnych parkingów, więc zawsze warto doliczyć sobie odpowiedni zapas czasu.

Twoja ocena

Ocena 4.7 Oceniono 6 razy

Incoming search terms:

 • parking balice
 • lotnisko krakw
 • lotnisko krakw balice
 • lotnisko balice parking
 • parking lotnisko balice
 • parking lotnisko kraków
 • balice parking
 • lotnisko balice
 • kraków balice parking
 • parkingi balice


19 Responses to "Parking Lotnisko Kraków Balice"

 1. jake

  Strona bardzo przydatna np. w momencie gdy potrzebujemy telefonu do danego parkingu. Dodatkowo jasno wyjaśnione jak dokonać rezerwacji, ile parking kosztuje. Oferty innych parkingów. Masa informacji podana w dobrej formie.

 2. BPT

  Dzień Dobry Wczasowiczom!!

  Miejsca na parkingu przy lotnisku w Krakowie są odpłatne, każdy postój.

  Bardzo łatwo i wygodnie można dokonać rezerwacji miejsc przez aplikację internetową. Co do oferty i cen to są przystępne. Posiadają nowszą tanią i bogatą alternatywę dla kierowców :) . Parking Balice jest bezpieczny dla pociech Panów (ich aut), mianowicie jest na nim bezpiecznie i mogą ze spokojną głową zostawić auto. Nie muszą martwić się tak jak mój tatuś ;p.

 3. Kama

  Dzięki tej stronce możemy łatwo i szybko dokonać rezerwacji :) jest to duży plus.
  Ogólnie strona bardzo przydatna.

 4. mike

  Wszystkie informacje o parkingu lotniskowym w Krakowie zawarte. Nie zostaje nic innego jak wybrać się na wakacje ! :)

 5. Katarzyna Roztocka

  Witam podróżujących! :)

  Chciałabym polecić miejsca parkingowe przy lotnisku w Krakowie, iż ponieważ są to dobrze strzeżone miejsca za śmieszne pieniądze. Każdy troszczy się o swoje autko i podczas lotów i podróży zastanawia się, czy jest bezpieczne. Kiedyś zmarnowałam cały urlop na zamartwianiu się o to. Śmieszne, prawda? ;) A wystarczyło poszukać porządnego parkingu. Warto wydać te pieniądze, bo przynajmniej mamy pewność, że po powrocie nasz samochód nadal będzie tam stał.
  Pozdrawiam gorąco! :)

 6. Lolita

  Witam i z góry polecam !!
  Strona zawiera wiele informacji dotyczących parkingu przy lotnisku, dzięki czemu możemy dowiedzieć się wszystkiego, co jest niezbędne do przygotowania się na podróż. Przejrzyste informacje nie powodujące żadnych wątpliwości.

  Dzięki stronie takiej jak ta możemy spokojnie zaplanować wyjazd!
  Polecam .

 7. guma23

  Lotnisko Balice w Krakowie bez wątpienia potrzebuje wielu miejsc parkingowych. Cieszy fakt, że istnieje strona, która podaje wszystkie ważne informacje związane z owymi parkingami. Dzięki temu można łatwo odnaleźć wszystkie informacje, nie szukając zbyt długo w sieci. Stronę oceniam bardzo pozytywnie.

 8. Łukasz

  Strona bardzo pomocna, informacje świetnie opisane. Myślę, że można by polepszyć efekt, dodając przy każdym wymienionym parkingu zdjęcie mapki satelitarnej, by uświadomić czytelników w jakiej odległości znajdują się parkingi od lotniska. Nie pozostaje mi nic innego jak wybrać się na wakacje przez Kraków – zostawiając oczywiście samochód na parkingu.

 9. Krysia

  Portal zawiera wszystkie pomocne informacje na temat parkingów przy lotnisku Balice. Niedługo wybieram się do Chorwacji, będę odlatywać własnie spod Krakowa, więc cieszę się że znalazlam takie informacje. Najważniejsze, co tutaj znalazłam to bardzo dokładna rozpiska z cenami. Dzięki temu będę mogła wybrać najbardziej korzystną ofertę, a jest ich sporo do wyboru. Fajne są też informacje na temat możliwości rezerwacji. Na pewno skorzystam :)

 10. Aleksandra

  Szukałam, szukałam i nie mogłam znaleźć. Znajoma poleciła mi parking prywatny ale nigdzie nie mogłam znaleźć informacji. Wreszcie trafiłam tu. Napisane tak przejrzyście, że znalazłam od razu. Cóż, wiadomo zawsze chciałoby się płacić mniej, ale moim zdaniem parkingi prywatne są najlepszą opcją przy lotnisku w Krakowie. Osobiście polecam, pozdrawiam.

 11. Paweł

  Wszystkie informacje dotyczące parkingów lotniskowych w Krakowie zebrane w jednym miejscu, jest to bardzo pozytywne. Polecam!

 12. Karolina

  Miasto nie zachęca cenami, jednak strona była pomocna, są na niej wszystkie niezbędne informację. Cennik nie należy do najtańszych, bo mimo, że wielkim plusem jest to, że na jednym z parkingów w Krakowie możemy zostawić auto aż na 30 dni to jest to bardzo droga usługa. Lepszą opcją są tańsze parkingi po za terenem portu lotniczego. Duża liczba parkingów oferuje wcześniejszą rezerwację telefoniczną lub przez formularz internetowy. Rewelacyjnym udogodnieniem jest to, że można liczyć na odmrożenie szyb i odśnieżenie samochodu. Mimo wysokich cen uważam, że warto skorzystać z ich usług.

 13. Majka

  Parkingów przy lotnisku jest sporo – są znacznie tańsze niż parking lotniskowy, ale za to na parkingu lotniskowym znacznie więcej miejsc!
  Ceny parkingu przy lotnisku nie są zbyt wygórowane.
  Lotnisko idealne na wyloty na wakacje czy w podróże służbowe.
  Stronka bardzo przydatna. Wszystkie info znajdziemy tutaj bez problemów.

 14. Zuza

  Witam! ogólnie lotnisko Kraków ma bardzo szeroką, jak się okazuje, strefę parkingową. Fajnie, że jest taka strona, jak ta, gdzie też podpowiadacie ludziom, które parkingi przy lotnisku balice są atrakcyjniejsze cenowo. Zwłaszcza osobom, które rzadko korzystają z parkingów przy lotnisku ciężko orientować się w cenach. Dużym ułatwieniem jest też to, że podajecie konkretnie jak wygląda rezerwacja.

 15. Andrzej

  Zgodzę się z większością że stronką jest bardzo pomocna. A co do parkingu przy lotnisku to myślę że to świetne rozwiązanie dla osób które wylatują na kilka dni , ponieważ ceny nie są zbyt duże.

 16. Anetaaa

  Strona jest pomocna jak najbardziej- brakowało informacji o parkingach przy lotniskach w sieci. Naprawdę bardzo dobry pomysł, a organizacja parkingów pierwsza klasa- byłam przekonałam się na własnej skórze. Dojazd własnym samochodem na lotnisko jest o wiele wygodniejszy niż zamawianie taksówki czy kierowcy, a przy okazji przypilnują nam autko;)

 17. Student

  Stronkę bardzo fajnie się przegląda, zawarte na niej informacje są bardzo pomocne. Teraz każdy podróżny nie musi już obawiać się o swój samochód na czas nieobecności w kraju. Wystarczy wyszukać odpowiedni parking i zostawić tam samochód. A co do samej strony to przydałaby się bardziej rozbudowana galeria zdjęć parkingów i bezpośrednie linki do stron firm zarządzających parkingami.

 18. ralu

  Kurz, żużel, nierówności, niewłaściwie naliczona opłata.

  W Wwie takim brudnym samochodem by mnie parkingowy nie wypuścił. Przeprosiłby i zaproponował chociaż opłukanie z warstwy kurzu wodą z węża.

  Ponadto za przekroczenie półgodzinne ponad tydzień naliczono mi kolejne 10 zł za dobę mimo, że wisi w cenniku 5 zł za godz. Rezerwując przez telefon usłyszałem, że takie przekroczenie jest pomijane w ogóle.
  Parking ORANGE to automat z nadzorem zewnętrznego ochroniarza, więc nic się nie dało wyjaśnić.
  Nie dowożą, ani nie odbierają z hali lotniska!!!!!
  Następnym razem wybieram parking inny, mniejszy, gdzie ustalę cenę wcześniej. Już tak kiedyś zrobiłem i nie wiem co mnie podkusiło aby to zmienić.
  Ponadto na fakturze piszą formułkę w stylu ‚Dziękujemy za korzystanie z parkingu Orange na lotnisku w Balicach’. Po co mi to?

 19. ralu

  Szybka reakcja na opisana przeze mnie sytuację. Dostałem mail z biura parkingu Orange z przeprosinami i zaproszeniem na przyszłość i rabat.
  Miłe i studzące negatywne emocje.

Zostaw komentarz