Parking Lotnisko Warszawa OkęcieLiczba rezerwacji ogółem: 37584


Cena od:
Brak
Rezerwacja:
508 111 777
Parking Okęcie Szyszkowa 45
Średnia ocena:


Parking Obok Lotniska P16
Średnia ocena:


Parking Lotniskowy P38
Średnia ocena:


Parking24Lotnisko
Średnia ocena:


Parking Okęcie 39
Średnia ocena:


Parking Lotnisko
Średnia ocena:


Parking Lotnisko
Średnia ocena:


Lotnisko Parking
Średnia ocena:


Parking Car Tom
Średnia ocena:


Parking Lotniskowy Park & Fly
Średnia ocena:


Parking Okęcie 24h
Średnia ocena:


Parking P7
Średnia ocena:


Park & Fly
Średnia ocena:


Parking lotnisko 18
Średnia ocena:


Parkingi przy porcie lotniczym im. F. Chopina we Warszawie

Główny port lotniczy kraju, warszawskie Okęcie, a w zasadzie międzynarodowy port lotniczy im. F. Chopina dysponuje własnymi parkingami mogącymi pomieścić niespełna cztery tysiące samochodów. Na całym terenie lotniska obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymywania się poza wyznaczonymi miejscami. Dopuszczalne jest wypakowanie bagaży lub wysadzenie pasażerów na stanowiskach bliżej terminalu, a także krótki postój pojazdów osób niepełnosprawnych.

Podstawowymi parkingami lotniska na Okęciu są P1 oraz P2. Oba znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie głównego terminalu. Parkingi te funkcjonują jako parkingi krótkoterminowe z cenami do 10 złotych za każdą godzinę, przy czym powyżej 8 godzin płaci się już stawkę godzinową, czyli około 70 złotych. Nieco dalej znajduje się kolejny krótkoterminowy parking, P3. Tutaj ceny za godzinę są o około 20% niższe niż na P1 i P2, natomiast za postój dobowy (obowiązuje po przekroczeniu 8 godzin postoju) płaci się niespełna 70 złotych. Miejsca dla niepełnosprawnych zostały wyznaczone na parkingach najbliżej terminalu, obok wind. Ceny postoju tam są identyczne z regularnym cennikiem. Ostatni z lotniskowych parkingów, P4, został zaprojektowany jako parking średnio i długoterminowy. Cena za dobę postoju wynosi do 50 złotych (im dłuższy postój, tym niższa cena; minimalna stawka to 10 złotych za dobę). Pierwszeństwo zajęcia miejsc na parkingu P4 mają kierowcy, którzy wcześniej dokonali rezerwacji za pośrednictwem formularza na stronie internetowego. Rezerwacje można odwoływać i modyfikować.

W zależności od wybranego parkingu, różne są sposoby pobierania opłat. Na parkingach P1, P2 i P3 opłatę uiszcza się w automacie, natomiast opłaty za postój na P4 przyjmuje pracownik parkingu. W obu przypadkach można regulować należności gotówkowo lub kartami płatniczymi. Określony czas postoju na konkretnych parkingach często jest rozliczany według stawek promocyjnych. O aktualnych promocjach można dowiedzieć się bezpośrednio u obsługi parkingu, na stronie internetowej lub w chwili dokonywania rezerwacji.

Parkingi lotniskowe przy porcie lotniczym im. F. Chopina są całodobowo monitorowane, strzeżone, a zarządzanie parkingami odbywa się z poziomu centralnej dyspozytorni.

Samochód można pozostawić nie tylko na parkingu lotniskowym, ale także na terenie jednego z wielu prywatnych parkingów obsługujących lotnisko Okęcie. Większość z nich znajduje się w odległości kilku kilometrów od portu, choć są i takie, które położone są dużo dalej. Jeśli chodzi o ich standard, nie jest on wiele niższy od parkingów lotniskowych- utwardzona nawierzchnia, monitoring, ogrodzenie i ubezpieczenie sprawiają, że samochód można tu zostawić bez obaw. Pomiędzy poszczególnymi parkingami standard oczywiście nieco się różni, natomiast zwykle nie wpływa to na bezpieczeństwo i komfort. Parkingi prywatne przyciągają klientów cenami. Na większości z nich za tygodniowy postój trzeba zapłacić około 100 złotych, natomiast konkretne parkingi również mają cenniki dostosowane do potrzeb postoju długo lub krótkoterminowego. Dojazd do parkingów jest możliwy praktycznie ze wszystkich dróg dojazdowych, a zjazdy są dobrze oznakowane. Na parkingach prywatnych, podobnie jak na lotniskowym P4, pierwszeństwo mają klienci, którzy wcześniej dokonali rezerwacji, którą standardowo można złożyć przez strony internetowe parkingów lub telefonicznie.

Lotnisko Okęcie przyjmuje podróżnych lotów regularnych oraz czarterowych, a także loty General Aviation (w większości prywatne). Każdego roku oznacza to około 10 milionów pasażerów. Port lotniczy znajduje się na terenie dzielnicy Włochy, około 10 kilometrów od centrum, co w połączeniu z tak dużą ilością pasażerów lotów skutkuje dużym ruchem w okolicy. Ponieważ jest to główny port lotniczy kraju, stąd zaczynają się podróże również mieszkańców innych regionów kraju. Dotarcie do portu komunikacja miejską lub taksówką jest wprawdzie możliwe, ale często niewygodne lub niepewne, więc samochód dla wielu osób jest jedynym sensownym rozwiązaniem.

Parkingi lotniskowe czy parkingi prywatne przy Okęciu?

Ilość miejsc, jakie zapewnione są na parkingach lotniskowych, jest duża tylko z pozoru. 3700 miejsc to niewiele, jeśli lotnisko obsługuje 10 milionów pasażerów rocznie. Dlatego też parkingi prywatne są nie tylko dobrą alternatywą, ale dla niektórych kierowców wręcz jedyną opcją. Choć parkingi lotniskowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu lub niedużej odległości od niego, odcinek drogi do budynku trzeba pokonać na piechotę. W przypadku wszystkich parkingów prywatnych w cenę postoju wliczony jest transfer na lotnisko i z powrotem, co oznacza, że paradoksalnie szybciej do terminalu dotrzeć można z oddalonego od lotniska parkingu prywatnego, niż z parkingu lotniskowego, a na pewno jest to wygodniejsze, ponieważ transfer kończy się praktycznie na drzwiach terminalu.

Strzeżone parkingi prywatne

Parkingi działające przy lotnisku im. F. Chopina oferują całodobowy dozór wizyjny, a także współpracują z wyspecjalizowanymi agencjami ochroniarskimi. Zdecydowana większość parkingów jest też ubezpieczona od kradzieży oraz zdarzeń losowych (w tym na przykład złych warunków atmosferycznych). W połączeniu z konkurencyjnymi cenami daje to parkingom prywatnym sporą przewagę nad lotniskowymi. Dodatkowo za parkingi te można zapłacić wcześniej, korzystając z płatności internetowych. Wystarczy jedynie wcześniej zarezerwować miejsce, co nie jest trudne. Przy korzystaniu z parkingów prywatnych należy jedynie pamiętać, aby na miejscu być wcześniej, aby zdążyć na odprawę. Bezpieczny margines to 20-30 minut przed godziną zbiórki na lotnisku.

Wysoka jakość usług

Parkingi wokół Okęcia dysponują różnymi ilościami miejsc postojowych. Są wśród nich takie, gdzie mieści się niemal tysiąc pojazdów, a są i takie, gdzie miejsc jest około 50-60. Wielkość parkingu nie jest jednak wyznacznikiem jakości- standard jest bardzo wyrównany. Większość pojazdów transferowych to wygodne, klimatyzowane busy, natomiast parkingi są całodobowo strzeżone, ochraniane przez profesjonalne agencje ochrony, a w nocy teren parkingów jest oświetlony. Standardem jest również ubezpieczenie wszystkich pojazdów pozostawionych na parkingu, dzięki czemu kierowcy są zabezpieczeni naprawdę na każdą ewentualność.

Parkingi lotniskowe

Łącznie na czterech parkingach lotniskowych wyznaczonych zostało 3700 miejsc parkingowych. Trzy parkingi pełnią funkcję krótko i średnioterminowych, jeden jest przeznaczony na dłuższy postój. Ponieważ do terminalu trzeba dostać się pieszo, na parkingach zamontowano windy, aby ułatwić transport bagażu. Cena postoju jest dość wysoka, nierzadko nawet o kilkadziesiąt procent przewyższa tę z cennika przeciętnego parkingu prywatnego.

Rezerwacje parkingów

Niezależnie od wyboru parkingu, warto dokonać wcześniejszej rezerwacji. Wszystkie parkingi udostępniają formularze rezerwacji na stronach internetowych, a także dają możliwość rezerwacji przez telefon. Rezerwacje należy złożyć nie mniej niż tydzień wcześniej, choć właściciele parkingów dopuszczają rezerwację z wyprzedzeniem jednej- dwóch dób. Tydzień jednak może nie wystarczyć, szczególnie w okresie wzmożonego ruchu, a więc w wakacje i w czasie świąt. Niektóre parkingi pozwalają na rezerwację nawet na kilka miesięcy przed planowanym terminem odlotu. Nie należy się takiej możliwości obawiać, ponieważ raz złożoną rezerwację można w dowolnym momencie zmienić. Rezerwując miejsce wcześniej zyskujesz się pewność, że miejsce postojowe będzie wolne. W przeciwnym razie parkowanie na danym parkingu będzie możliwe tylko w przypadku znalezienia wolnego miejsca, co niekiedy jest trudne.

Twoja ocena

Ocena 4.9 Oceniono 18 razy

Incoming search terms:

 • parking lotnisko warszawa
 • Warszawa lotnisko Okcie
 • lotnisko okęcie
 • parking lotnisko okęcie
 • parking okęcie
 • parking lotnisko chopina
 • lotnisko warszawa
 • okęcie parking
 • parking przy lotnisku warszawa
 • parking przy lotnisku okęcie

Related Posts20 Responses to "Parking Lotnisko Warszawa Okęcie"

 1. Brzoza

  Witam, fajnie że można w internecie znaleźć stronę która zawiera wszystkie informacje dla turysty oraz zainteresowanego. Wszystkie parkingi fachowo opisane , cenniki miejsc przedstawione. Łatwo dzięki niej znaleźć parking w Warszawie.

 2. Neti

  Cześć!

  W Warszawie byłam pierwszy raz jakiś tydzień temu. Pierwsze co przykuło moją uwagę po wyjściu z lotniska to parking. Bardzo spodobało mi się, że są wyszczególnione miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz fakt, że cały obiekt jest monitorowany. Zainteresowałam się także cenami, które jak na stolicę Polski były naprawdę małe…

  A co najciekawsze, dowiedziałam się od przyjaciółki, że miejsca można zarezerwować przed przybyciem ;) . Przynajmniej zawsze jest miejsce ;p.

 3. Witam, bardzo dobrze ze znajduje się taka strona internetowa w której można znaleźć tak dobre i czytelne informacje. Cenniki każdego z nich, podane informacje o ilości miejsc parkingowych. Rzetelne i czytelne informacje.

 4. Nowoczesna

  Dobrze że powstała taka stronka :)
  to duże ułatwienie dla turystów.

 5. ciekawska

  Stronka bardzo dobrze opracowana! Znalazłam w niej wszystkie informacje o parkingu lotniskowym w Warszawie! Godna polecenia!

 6. ewelka9311

  Strona bardzo mi pomogła. Na stronie są zawarte wszystkie informacje o parking przy lotnisku okęcie które są potrzebne dla turystów czy korzystających z lotnisk.

 7. Saraah

  W końcu utworzono stronę, na której można wszystko znaleźć. Kiedyś szukanie wolnych miejsc na parkingu było dla mnie traumą, naprawdę. Teraz mam wszystko czarne na białym, mogę wcześniej wszystko zaplanować na spokojnie. Parkingi przy tym lotnisku to dobra rzecz! W ogóle bardzo podoba mi się Warszawa.

 8. Ola

  Witam.

  Jestem zachwycona tą stroną i ilością niezbędnych informacji związanych z parkingiem przy lotnisku w stolicy naszego kraju. Zapoznaje nas wzorowo z cenami i usługami, dzięki czemu możemy wypoczywać spokojnie. Najlepsza strona z informacjami parkingowymi.

  Biorąc pod uwagę, iż jest to stolica dodałabym dodatkowo opcję anglojęzyczną, aby pożytek z tej strony miała jeszcze większa grupa odbiorców!

  POLECAM gorąco!

 9. Marta J

  Niewiele jest takich stron w internecie, gdzie można właśnie uzyskać informacje o np. parkingach, co może się nie wydaje, ale jest ważnym elementem w planowaniu podróży. Dużo można tutaj się dowiedzieć i o parkingach przy lotnisku i o rezerwacji. Są numery telefonów, informacje o kosztach parkingu, wszystko, co niezbędne dla potencjalnego turysty, chcącego wyjechać.

 10. Bartezik

  3700 miejsc na parkingach lotniczych wokół lotniska Chopina w stolicy to duża liczba, aczkolwiek wymagania klientów lotniska są pewnie wysokie i parkingi często są zapełnione. Cieszy fakt, że powstają takie strony jak ta, gdzie możemy dowiedzieć się o rozmieszczeniu parkingów oraz cenach. Dzięki temu możemy wybrać sobie parking, lepiej zaplanować podróż na lotnisko a zyskuje na tym nasz komfort.

 11. mariol76

  Świetny pomysł z tą stroną. Długo szukałam informacji w internecie, aż w końcu trafiłam tu. Na lotnisko w Warszawie-Okęcie jadę taksówką i interesowało mnie ile płaci się za godzinny lub dwugodzinny postój. Same konkretne informacje, dziękuje i pozdrawiam!

 12. Marcin

  Wszelkie potrzebne informacje o parkingach lotniczych w Warszawie możemy znaleźć szybko, dzięki umieszczeniu ich na jednej stronie. Znaczne ułatwienie, polecam!

 13. Karolcia

  Strona była pomocna, są na niej wszystkie niezbędne informację. Ceny są odpowiednie co do jakości usług na parkingach na lotnisku Warszawa. Super, że można zamówić i od razu zapłacić za parking przez internet. Osoby niepełnosprawne też będą w stanie się poruszać po lotnisku. Mnóstwo miejsc parkingowych oznacza, że nigdy nie brakuje miejsca, nie jest ciasno, to duży plus, bo cenię sobie przestrzeń. W porównaniu do Poznania, Warszawa to taniocha jeśli chodzi o lotnisko.

 14. Misia

  Ceny, adresy oraz nr telefonów do parkingów przy Lotnisku Okęcie w Warszawie w jednym miejscu- fajna sprawa w jednym miejscu!
  Stronka jak najbardziej godna polecenia :)

 15. vanh

  Super! Wszystkie parkingi przy Warszawskim lotnisku fachowo opisane! Tego mi było trzeba. Wszystko w jednym miejscu, tak jak być powinno. Polecam.

 16. Jola

  Strona jest bardzo pomocna , przede wszystkim dla osób które wylatują na kilkudniowe wakacje. Można za nieduże pieniądze skorzystać z parkingu.

 17. Luby

  Parking przy lotnisku w Warszawie dobrze zorganizowany, ceny przystępne. Strona przydatna bardzo ponieważ podaje dowiedzieć się można z niej wszystkiego czego potrzebujemy, najważniejszy dojazd, który jest dobrze opisany. Polecam

 18. andzelika258

  Strona była bardzo przydatna, jest wszystko bardzo dobrze opisane wyjaśnione znajdują się wszystkie nie zbędne informacje i każdy wie o co chodzi. Ceny parkingów są przystępne i zgodne z wykonywanymi usługami. Parking jest duży i nie jest ciężko znaleźć wolne miejsce jest on także dobrze przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Nie wiele jest takich parkingów w Polsce.

 19. kasia

  Bardzo przejrzysta strona, sa tu wszystkie informacje, których potrzebowałam, jako mało doswiadczony kierowca i podróznik. Dzięki niej juz wiem jak zalatwic wszelkie formalnosci zwiazane z parkingiem przy lotnisku w Warszawie, zwłaszcza jesli chodzi o rezerwację. Zgromadzenie wszystkich kontaktów, adresów, czy cen za parkowanie przy lotnisku Okęcie to wspaniały pomysł! Myslę, że na pewno skorzystam ponownie, gdy bedę potrzebowala informacji na temat innego parkingu lotniskowego:)

 20. Kamil S.

  Witam wszystkich użytkowników :)
  Mnie osobiście bardzo podoba się ta strona. Znalazłem tu wiele przydatnych informacji o parkingach zlokalizowanych przy największych polskich lotniskach. Teraz wybierając odpowiedni port lotniczy można także dowiedzieć się gdzie i za ile można zostawić swój samochód na czas wylotu. Dzięki temu można jeszcze lepiej zaplanować swoją podróż.

Zostaw komentarz