Port lotniczy w Modlinie nie dysponuje zbyt rozbudowanym parkingiem przy lotnisku: jest tam zaledwie 600 miejsc parkingowych. Parking nie jest podzielony na numerowane, oddzielne miejsca, ja w przypadku innych lotnisk, ale ma tylko wyznaczone sektory- krótki postój, parking godzinowy, parking dobowy.

W strefie krótkiego postoju za zatrzymanie na czas do 10 minut nie zapłacimy wcale, drugie 10 minut kosztuje nas 10 złotych, a trzecie- 20 złotych. Parking krótkoterminowy (godzinowy) kosztuje od 6 złotych za godzinę do 50 złotych za czas do 12 godzin. Koszt dobowego wynosi 60,70,80 złotych za pierwszą, drugą, trzecią dobę, a każda następna kosztuje 15 złotych. Za utratę biletu zapłacimy 300 złotych.

Parking koło lotniska Modlin nie jest jedynym rozwiązaniem, bo wiele parkingów powstało po uruchomieniu portu. Część z nich zawiesiła działalność na czas remontu lotniska. Koszt skorzystania z nich jest niższy lub porównywalny z kosztem parkowania przy terminalu. Duża część z nich jest całodobowo strzeżona, oferuje dojazd w kilka minut na lotnisko, zwykle bez opłat. Większość wjazdów na parking znajduje się z trasy S7. Wśród tych parkingów jest parę innowacyjnych projektów, na przykład taki zasilany w całości energią odnawialną. Co prawda nie wpływa to nadmiernie na odbiór parkingu przez klientów, jednak świadczy o dużym potencjale lotniska. Dla wygody klienta niektóre oferują także przygotowanie samochodu do drogi- odśnieżenie, odmrożenie szyb itd.

Oczywiście parkingi przylotniskowe działające nieopodal Modlina dają możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego po uzgodnieniu telefonicznym albo mailowym.

Twoja ocena

Ocena 5 Oceniono 1 razy1 Response to "Parking lotnisko Modlin"

  1. johnny

    coś w tym jest, dobrze, że jest sporo alternatywnych parkingów gdzie można za parę złotych bezpiecznie zostawić swoje auto…

Zostaw komentarz