Parking przy lotnisku Rzeszów – Przy rzeszowskim lotnisku działa niewielki parking. Jednocześnie może się na nim znajdować 650 pojazdów. Parking jest- na razie (II 2013)- bezpłatny i monitorowany. Na parkingu wydzielone są także specjalne miejsca postojowe: dla taksówek, autobusów, a także zatoczki awaryjne, oraz miejsca krótkiego zatrzymania (do 1 minuty). Dodatkowe miejsca wyznaczone są dla pojazdów rent-a-car.

Parking zlokalizowany jest tuż przy terminalu pasażerskim.

Poza parkingiem koło lotniska w Rzeszowie pasażerowie samolotów mogą skorzystać także z kilku prywatnych parkingów, zlokalizowanych głównie w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska albo dalej i wtedy zapewniających transport pod sam terminal. Większość z nich to parkingi całodobowo monitorowane i zabezpieczone w różny sposób. Są co prawda płatne, natomiast ich właściciele stawiają na bezpieczeństwo auta. Ceny nie są jednak wygórowane, choć wskazują raczej na charakter parkingów długoterminowych. Pozostawienie samochodu na okres 14 dni to koszt około 100 złotych, natomiast opłata za dobę (pierwszą) wynosi do 25 złotych.
120213  Image Banner 468 x 60
Port lotniczy w Rzeszowie jest lotniskiem rozwijającym się. Prawdopodobnie w przyszłości parking koło lotniska Rzeszów przestanie być bezpłatny i wówczas konkurencja ze strony prywatnych parkingów będzie większa, natomiast obecnie są to raczej niewielkie, kameralne wręcz parkingi, które stawiają raczej na bezpieczeństwo pojazdu, ponieważ tylko tym są w stanie rywalizować z parkingiem lotniskowym. Dlatego też niektóre z nich wprowadziły usługę garażowania, a także awaryjnego rozruchu, odśnieżania czy odladzania pojazdów. Konkurencja ta na razie kształtuje wykorzystanie parkingów przez grupę pasażerów biznesowych, jednak sytuacja jest dynamiczna i zmieniają się zarówno ceny, jak i warunki postoju.

Twoja ocena

Ocena 5 Oceniono 1 razy

Incoming search terms:

  • lotnisko rzeszw lotnisko rzeszw


Brak komentarzy.

Zostaw komentarz