Parking Lotnisko WrocławLiczba rezerwacji ogółem: 37584
Parking Lotniskowy Strachowice
Średnia ocena:


Parking Lotniskowy Mercedes
Średnia ocena:


Parking Lotnisko Wrocław
Średnia ocena:


Parking Lotniskowy Kromet
Średnia ocena:


Parking Maro
Średnia ocena:


Parking Rondo
Średnia ocena:


Parking pod Żyrafą
Średnia ocena:


Parkingi lotniskowe Wrocław Strachowice zapewniają łącznie około 1000 miejsc postojowych. Na terenie parkingu wydzielonych zostało prawie 20 miejsc dla niepełnosprawnych, a przy samym terminalu znajdują się miejsca postojowe dla autobusów, miejsca VIP, a w niedużej odległości od terminalu zlokalizowana jest strefa Kiss&Fly. Zgodnie z założeniem jest to miejsce, gdzie postój ma być jak najkrótszy, więc za pierwsze 10 minut nie płaci się nic, natomiast po przekroczeniu tego czasu naliczana jest opłata w wysokości 20 złotych oraz dodatkowo 10 złotych za każde rozpoczęte 10 minut. Ceny regularnego parkingu są bardzo niskie: do dwóch godzin płaci się po 3 złote za każde rozpoczęte 30 minut parkowania, pierwsza doba to koszt 30 złotych, druga i kolejna po 10 złotych, a powyżej 9 dni postój kosztuje już jedynie 5 złotych za dobę. Przy tak niskich stawkach parkingi prywatne nie stanowią silnej konkurencji, jednak nie są bez szans.

Standard parkingów lotniskowych Wrocław Strachowice

Choć cena postoju na parkingu przy porcie lotniczym we Wrocławiu nie jest wysoka, nie cierpi na tym ani bezpieczeństwo pozostawionych tu pojazdów, ani komfort kierowców. Oczywiście drogę do terminalu należy przejść pieszo, ale nie jest to przecież daleko. Parking jest dozorowany, objęty całodobowym monitoringiem wizyjnym i strzeżony 365 dni w roku.

Powierzchnia lotniskowych stref postojowych jest asfaltowa, więc i tutaj nie można niczego zarzucić akredytowanemu parkingowi.

Ceny na parkingach prywatnych

Ponieważ ceny na oficjalnym parkingu lotniskowym są niskie, nie ma tutaj wielkich różnic w zestawieniu z parkingami prywatnymi. Co więcej, we Wrocławiu, jak nigdzie indziej, parkingi prywatne czasem są droższe od parkingu lotniskowego. Większość parkingów prywatnych to jednak tanie miejsca postojowe, które z konkurencją ze strony parkingu lotniskowego nie walczą cenami, ale wachlarzem usług dodatkowych.

Usługi dodatkowe

Na parkingach prywatnych standardem jest, że klient może skorzystać z kompresora lub kabli rozruchowych czy prostownika. Ten standard dotyczy zresztą nie tylko Wrocławia, ale praktycznie wszystkich poważnych parkingów prywatnych przy dowolnym lotnisku. Parkingi we Wrocławiu oferują jednak znacznie szerszy dostęp do usług dodatkowych: odladzanie, odśnieżanie samochodów, a także mycie pojazdu są tutaj bardzo częstym dodatkiem do ceny parkowania- zwykle klient parkingu może liczyć na preferencyjne ceny tych usług.

Kolejną usługą, która jest praktycznie standardem, jest dowóz do terminalu. Oczywiście w całości jest on wliczony w cenę postoju i dotyczy to zarówno dowozu na lotnisko, jak i odbioru z lotniska po powrocie do Strachowic. Transfery odbywają się na bieżąco.

Przeciętny parking prywatny we Wrocławiu Strachowicach

Parkingów prywatnych przy lotnisku Wrocław Strachowice jest niewiele i to jedna z przyczyn, dla których poziom świadczonych przez nie usług jest mocno wyrównany. Przeciętny parking to kilkadziesiąt miejsc postojowych, w tym kilka garaży lub miejsc zadaszonych (pod wiatą).

Standardem jest bezpłatny transfer na lotnisko i z powrotem, a także możliwość skorzystania z różnych usług dodatkowych, aczkolwiek w tym zakresie już każda firma próbuje dać klientom coś niepowtarzalnego. Parkingi przy lotnisku nie są zlokalizowane specjalnie daleko od terminalu, dojazd zajmuje przeciętnie dwie- trzy minuty.

Zabezpieczenia prywatnych parkingów

Większość prywatnych parkingów przy wrocławskim porcie lotniczym to niewielkie parkingi przydomowe. Kameralne parkingi z kilkunastoma do około 30 miejsc są dobrze ogrodzonymi placami postojowymi i wygodnej nawierzchni brukowanej lub przynajmniej utwardzonej.

Wszystkie parkingi bez wyjątku są chronione przez firmy ochroniarskie, wszystkie też są całodobowo dozorowane, mają zamykaną na noc bramę oraz automatyczne oświetlenie. Choć nie wszystkie parkingi są ubezpieczone, kierowcy, którzy chcieliby mieć pewność, że ich auto jest ubezpieczone podczas postoju również znajdą oferty dla siebie. Nie ma ich może wiele, ale to w głównej mierze pochodna niewielkiej liczby parkingów w ogóle. Monitoring wizyjny, jeśli jest, jest dobrej jakości, aczkolwiek żeby zabezpieczyć niewielki teren parkingu nie potrzeba więcej niż dwie lub trzy kamery.

Fakt, że większość parkingów jest niewielka, oznacza, że cechują się one wysokim poziomem bezpieczeństwa, nawet jeśli nie stosują wyrafinowanych środków technicznych: niewiele jest skuteczniejszych zabezpieczeń niż wysoki płot dobrej jakości.

Zniżki dla stałych klientów

Z Wrocławia Strachowic wielu pasażerów lata w regularne podróże biznesowe. Dla nich parkingi prywatne są miejscem szczególnie interesującym, ponieważ tu, w przeciwieństwie do parkingu lotniskowego, można otrzymać ulgę dla stałych klientów. Przy tej cenie postoju nie będzie to majątek, ale przy częstym korzystaniu z usług parkingu na pewno warto się i tym zainteresować.

Lotnisko we Wrocławiu jest wprawdzie portem międzynarodowym, ale obsługuje jedynie loty regionalne (czyli zagraniczne też, ale tylko niedalekie). To czyni je idealnym lotniskiem dla biznesu, zwłaszcza że destynacje są dość atrakcyjne. Korzystają z tego właściciele parkingów, którzy swoją ofertę dostosowują na bieżąco do planów lotniska.

Czy opłaca się rezerwować miejsce na parkingu?

Faktem jest, że parking lotniskowy w Strachowicach oraz parkingi prywatne są na tyle duże, że nie ma raczej możliwości, żeby nie znalazło się wolne miejsce parkingowe. Prawdą jednak jest też, że dla klientów, szczególnie tych, którzy z parkingu korzystają regularnie, niektóre oferty będą bardziej atrakcyjne, inne mniej. We Wrocławiu dość wyraźnie widać, które parkingi przyciągają jednorazowych gości, a które stałych klientów.

Szczególnie w tym drugim przypadku warto zainteresować się opcją wcześniejszej rezerwacji miejsca. Nie jest to konieczne, ale daje pewność, że miejsce na naszym ulubionym parkingu będzie na nas na pewno czekało. Popularne są także miejsca zadaszone i garaże, więc gdybyśmy chcieli właśnie tam zostawić swój samochód, wcześniejszy kontakt z obsługą parkingu jest przynajmniej wskazany, choć osobiście doradzamy, aby uznać go za obowiązkowy. Szczególnie zimą miejsca zadaszone cieszą się dużym powodzeniem i dlatego z miejscem o odpowiednim standardzie są tu problemy raczej w sezonie zimowym, a nie wakacyjnym, choć oczywiście w wakacje chętnych również jest nieco więcej niż zwykle.

Rezerwując miejsce wcześniej, nie możesz stracić. Nawet jeśli wpłacisz jakąś zaliczkę, przy zmianie lub odwołaniu rezerwacji zostałaby ona zwrócona, a jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie rezerwacji, masz gwarancję, że miejsce będzie na Ciebie czekało. Dla wielu osób jest to pewność warta każdych pieniędzy, więc rezerwacje, choć nieobowiązkowe, warto składać.

Parking prywatny czy lotniskowy

Parking lotniskowy ma tę przewagę, że do terminalu nie trzeba nawet dojeżdżać, bo parking znajduje się tuż przy budynku. Raczej nie zdarzają się sytuacje, aby w strefie postojowej lotniska nie było wolnych miejsc, a niskie ceny sprawiają, że we Wrocławiu mniej jest powodów, aby korzystać z prywatnych parkingów.

Najważniejsza zaleta parkingów prywatnych to możliwość dokonania wcześniejszej rezerwacji. Atutem jest także wysoka jakość obsługi, duży wybór usług dodatkowych oraz poziom bezpieczeństwa zapewniany na parkingach. Przez sam fakt, że są one mniejsze, kierowca może czuć się pewniej, bo przecież mniejszy parking jest łatwiejszy do dozorowania.

Na pewno prywatny parking będzie bardziej opłacalnym rozwiązaniem dla osób, które planują regularnie korzystać z portu we Wrocławiu. Wiele parkingów wystawia faktury VAT, więc dla przedsiębiorców jest to, w połączeniu z rabatem dla stałych klientów, dość duży plus, bo wtedy nie tylko lot, ale także parkowanie można wliczyć w koszt prowadzenia działalności.

Twoja ocena

Ocena 5 Oceniono 7 razy

Incoming search terms:

 • parking lotnisko wrocław
 • lotnisko wrocław
 • lotnisko wrocław parking
 • port lotniczy wrocław
 • parking przy lotnisku wrocław
 • wrocław lotnisko parking
 • lotnisko wrocaw
 • parking wrocław lotnisko
 • wroclaw airport
 • port lotniczy wrocław parking


17 Responses to "Parking Lotnisko Wrocław"

 1. brzoz

  Witam, dobry opis obiektów oferujących parking, wszystko dobrze wyjaśnione. Cenniki parkingów są jasne. Wrocław nie jest z tego względu już zagadką

 2. nothing

  Witam serdecznie!!
  Na parkingu przy Wrocławskim lotnisku byłam wczoraj. Uważam, że zasługują na pozytywną opinie. A więc, Parking jest całościowo monitorowany przez całą dobą oraz jest ubezpieczony. Nawierzchnia jest zadbana i nie ma obaw, że jadąc złapie się tzw. kapcia. Bardzo spodobał mi się bezpłatny dostęp do internetu ;) . Parkując przy lotnisku nie musimy się martwić gdyż całość jest chroniona.

  A! CO najważniejsze. Posiadają bezpłatny dostęp do i z nowego terminalu lotniska!

 3. Koleżanka

  Wszystko czytelnie i jasno opisane.
  Ceny przystępne.
  ogólnie na plus :)

 4. Klaudunia534

  Uważam, że jest to jeden z najlepszych parkingów przy lotniskach. Pozytywna opinia, świetnie, że jest chronione. Monitoring i ubezpieczenie. Bardzo pozytywna opinia

 5. wroclawska

  Witam, stronka godna uwagi! Dzięki tym informacjom, które są tutaj zawarte o parkingu przy lotnisku wrocławskim wiem już wszystko, co chciałam się dowiedzieć. Teraz już nie muszę się niczym martwić, jak tylko sie spakować i ruszać w poszukiwanie przygód! Udanych wakacjii i wypoczynku!

 6. Lalaland

  Wrocław – wasze ceny mnie zaskoczyły. Parkingi przy lotniskach zazwyczaj są tak drogie, że aż szkoda gadać… Przy tym syf i chaos. Ale tutaj sytuacja jest inna, wszystko jest porządnie zorganizowane, mieści się dużo aut, a miejsca dla niepełnosprawnych są dobrze widoczne. Przy lotnisku na pewno znajdziecie miejsce za przyzwoitą kwotę! :)

 7. Letnia

  Witam.

  Opis sam w sobie zawiera wszystkie niezbędne informacje, a dodatkowo cieszy ich znaczenie – możemy spokojnie pozostawić auto w bezpiecznym miejscu, jakim jest parking. Uważam, że warto korzystać z usług parkingu przy lotnisku, gdy zależy nam, aby nasze auto znajdowało się pod „ochroną”. Strzeżone parkingi są najlepszym rozwiązaniem.

  Strona bardzo użyteczna dla wszystkich podróżujących,.
  gorąco polecam.

 8. mały91

  Bardzo fajna stronka. Dzięki niej można dowiedzieć się o cenach parkingów obok lotniska we Wrocławiu. Osobiście korzystałem z parkingu KRO-MET i mogę je polecić. Jednocześnie muszę pochwalić stronę za podanie tylu istotnych informacji o parkingach, dzięki temu nie muszę szukać na innych stronach.

 9. Katarzyna Z.

  Wreszcie jakieś konkrety odnośnie parkingów. Strona jest bardzo pomocna i przejrzysta. Szczerze mówiąc, obawiałam się, że drożej mnie to wyniesie, a tu jednak nie. Pozytywnie. Tak w ogóle fajna opcja z tym Kiss&Fly – pocałuj i leć, „prawie” jak w filmach:)

 10. Radek

  Stronkę oceniam jak najbardziej pozytywnie. Wszelkie potrzebne informacje dotyczące parkingów lotniskowych we Wrocławiu umieszczone. Nic dodać, nic ująć.

 11. Kaśka

  Strona była pomocna, są na niej wszystkie niezbędne informację. Ceny są w miarę dobre na tych parkingach przy lotnisku. Jednak te prywatne parkingi koło lotniska w mieście Wrocław, oferują bezpieczne i strzeżone miejsca postojowe. Standardem są usługi odśnieżania czy odladzania i mycia samochodu. W ciągu kilku minut można się znaleźć przy terminalu, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat.

 12. Monia

  Byłam wiele razy na tym lotnisku i wiele razy korzystałam z parkingu lotniskowego. Duża przestrzeń parkingowa, ceny również nie wygórowane. Wszystko się zgadza dokładnie z opisem na stronce. Również w drodze na lotnisko mijamy parkingi różnych firm, gdzie możemy nasze autko zostawić nawet na kilka dni.
  Dojazd na lotnisko dobrze oznakowany, parkingi również.

  Stronkę polecam w 100%, wszystko się zgadza z rzeczywistością! :)

 13. Ania

  Wreszcie jakaś konkretna strona o parkingach przy lotnisku. Podoba mi się, że niektóre parkingi na lotnisku Wrocław oferują również garaże oraz takie usługi jak odśnieżanie czy mycie pojazdu. Dzięki temu można bezpiecznie o każdej porze roku udać się na wyjazd, pozostawiając samochód na parkingu przy lotnisku, bez zbędnych zmartwień. Co do strony nie mam żadnych zastrzeżeń.

 14. Seba

  Parking jest bardzo bezpieczny , ceny nie są wygórowane, bardzo fajne rozwiązanie dla osób które wylatują na kilka dni. A co do strony opisującej parking to jest bardzo pomocna.

 15. Angelika

  Parkingi przy tym lotnisku Wrocław są świetnie zorganizowane i w bardzo dobrej cenie. Strona jest przydatna, przejrzysta i nie ma na niej zbędnych rzeczy tylko rzetelne informacje- wiem sama się przekonałam ;) .

 16. Lotnik

  Przydatna strona. Wszystkie informacje, które trzeba wiedziec przed udaniem się na samolot autem. Oczywiscie gdy odlatujemy z lotniska Wrocław. Same konkrety są na tej stronce, bez żadnych „zapychaczy”, po prostu wszystko co ważne i jeszcze opinia kogos kto rzeczywiscie się na tym zna! Polecam tę stronkę wszystkim korzystającym z parkingu lotniskowego we Wrocławiu.

 17. El Camillo

  Witam.
  Strona bardzo mi się podoba. Dzięki niej dowiedziałem się wiele istotnych rzeczy na temat parkingów położonych przy portach lotniczych. Ze względu na moje miejsce zamieszkania najbliższe mi są krakowskie Balice i Pyrzowice pod Katowicami. Ale kto wie, może w przyszłości skorzystam także z innych polskich lotnisk. A wtenczas na pewno przyda mi się informacja o parkingu samochodowym.

Zostaw komentarz