Każdy port lotniczy jest złożoną strukturą. Firma zarządzająca portem zleca poszczególne obowiązki innym firmom.

Jeśli chcemy przygotować się na każdą okoliczność, zwykle musimy zgromadzić kilka numerów telefonów: obsługa parkingu, informacja o rozkładach lotów, służba celna, biuro zgubionego bagażu, a często także lekarz dyżurny i ochrona parkingu.

Aby ułatwić życie podróżnym, przy lotniskach działają punkty informacyjne, gdzie można pobrać plan terminali, zapoznać się z regulaminami i zasadami korzystania z obiektów portu lotniczego. Te same informacje udostępniane są na stronach internetowych konkretnych lotnisk.

Informacji na temat dokumentów niezbędnych cudzoziemcom udziela Urząd ds. Cudzoziemców, a na temat procedur celnych służba celna- jeśli działa stale przy lotnisku, można poprosić o kontakt, jeśli nie, można skorzystać z telefonów dostępnych na stronie internetowej Izby Celnej.

Lotniska są wyposażone w dobrej jakości systemy ostrzegania o zagrożeniach, więc pasażerowie otrzymują na bieżąco wszystkie niezbędne komunikaty- jeśli nie usłyszymy, do którego stanowiska mamy się zgłosić, należy przeczytać to na tablicy świetlnej lub poprosić o pomoc pracownika lotniska- on skieruje nas do stanowiska check0in albo do osoby, która będzie mogła nam pomóc.

Przy dużych lotniskach całodobowo działają ratownicy medyczni, a większość z nich wyposażona jest także w AED.

Twoja ocena

Obecnie nie ma recenzji

Incoming search terms:

  • MAPA SZUKAC\Z


Komentarze wyłączone.